Biblioteka

Do biblioteki zapraszamy :

Poniedziałek 8.00 – 8.55
9.40 – 10.50
11.30 – 13.40
Wtorek 9.40 – 12.45
Środa 8.00 – 8.55
    11.30 – 13.40     
Czwartek  8.00 – 8.55
11.30 – 13.40
Piątek  8.00 – 8.55
11.30 – 12.45  


 
     Wykaz obowiązujących lektur w Szkole Podstawowej

klasa 1

klasa 2

  • M. Konopnicka „Wiersze dla dzieci”
  • J. Brzechwa    „Brzechwa dzieciom- wiersze”
  • W. Badalska   „Legenda o białym orle”
  • A, Cz Centkiewiczowie „Zaczarowana zagroda”
  • A. Milne „ Kubuś Puchatek”
  • G. Kazdepke „ Co to znaczy….”

klasa 3

  • „Ja chcę mieć przyjaciela” – D. Wawiłow
  • „Czarownica znad Bełdan” – Legenda
  • „Księżniczka na ziarnku grochu” – H. Ch. Andersen
  • „Kto jest najpotężniejszy na świecie” – W. Markowska, A. Milska
  • „Muminki” – T. Jansson
  • „Matylda” – R. Dahl
  • „Ferdynand Wspaniały” – L.J. Kern
  • „Pompon w rodzinie Fisiów” – J. Olech

Klasa IV

  • Rene Goscinny – „ Mikołajek”
  • Jan Brzechwa – „ Akademia pana Kleksa”
  • Carlo Collodi – „ Pinokio”
  • Clive Staples Lewis – „ Lew, czarownica i stara szafa”

Klasa V

  • Ferenc Molnar – „ Chłopcy z Placu Broni”
  • Henryk Sienkiewicz – „W pustyni i w puszczy”
  • Astrid Lindgren – „ Bracia Lwie Serce”
  • Lucy Maud Montgomery – „ Ania z Zielonego Wzgórza

Klasa VI  

  • Daniel Defoe – „ Robinson Kruzoe”
  • Lucy Maud Montgomery – „ Ania z Zielonego Wzgórza”
  • Henryk Sienkiewicz – „ Sachem”
  • Maria Konopnicka – „Dym”
  • Bolesław Prus – „ Katarynka”
  • Kornel Makuszyński – „ Szatan z VII – ej klasy”
  • Stanisław Lem – „Bajki robotów (wybrane)
  • Małgorzata Musierowicz – „ Ida sierpniowa”
  • Irena Jurgielewiczowa – „ Ten obcy”

 

Wykaz obowiązujących lektur w Gimnazjum

Klasa I gimnazjum
      1.   Bolesław Prus – „ Z legend dawnego Egiptu”
      2.   Adam Mickiewicz – „ Dziady” część II
      3.   Antoine de Saint – Exupery – „ Mały Książę”
      4.   Aleksander Fredro – „ Zemsta”
      5.   Henryk Sienkiewicz – „ Krzyżacy”
      6.   Frances Hodgson Burnett – „ Tajemniczy ogród”

Klasa II gimnazjum
      1.    Jarosław Iwaszkiewicz – „ Ikar”
      2.    Aleksander Kamiński – „ Kamienie na szaniec”
      3.   Henryk Sienkiewicz – „ Latarnik”
      4.   Nancy Kleinbaum – „ Stowarzyszenie Umarłych Poetów”

  • Antoni Czechow – „ Śmierć urzędnika”
  • Molier – „ Skąpiec”

Klasa III gimnazjum
      1.   Wiliam Szekspir – „Romeo i Julia”
      2.   Juliusz Słowacki – „ Balladyna”
      3.   Eric – Emmanuel Schmitt – „Oskar i pani Róża”
      4.   Henryk Sienkiewicz – „ Quo vadis”
      5.   Antoni Czechow – „ Śmierć urzędnika”
      6.   Bolesław Prus  – „ Kamizelka”

 

Dodaj komentarz